O nás

MARaCO Dobříš zastřešuje česká soukromá společnost, MARaCO spol. s r. o., která byla založena v roce 1992 se záměrem realizovat dodávky kompletního vybavení pro kanceláře a zároveň poskytovat další související služby.

Společnost sídlí od svého založení na Komenského náměstí č. p. 417 v Dobříši.

Kamenná prodejna MARaCO Dobříš.

V první polovině 90tých let společnost uskutečnila desítky zakázek, šlo například o návrhy a realizace interiérů kanceláří (vybavení na klíč), poradenství a dodávky výpočetní techniky, instalaci počítačových sítí, montáž telekomunikačních rozvodů a zařízení (PbÚ), ale především o distribuci kancelářských potřeb a materiálů. V sídle společnosti, byla v tomto období, vybudována vzorkovna, která byla postupně upravena do podoby maloobchodní prodejny kancelářských potřeb a papírnictví.

V roce 1996 proběhlo další rozšíření prodejny o sortiment spotřební elektroniky a mobilních telefonů. Společnost se rovněž začala zabývat prodejem nových i použitých kopírovacích strojů a také jejich servisem.

Do nového tisíciletí vstoupila společnost MARaCO spol. s r. o. s programem zefektivnění svých aktivit i služeb.

Působení v oblasti návrhů a realizací interiérů a též montáže telekomunikačních rozvodů a zařízení (PbÚ) přestalo být pro společnost, vzhledem k rostoucí konkurenci, zajímavé. Novým impulsem pro růst firmy se, po nezbytných úpravách a rozšíření maloobchodních prostor, stala prodejna elektro a komunikačních technologií. Následně byla nabídka elektro rozšířena o domácí spotřebiče.

V průběhu následujících let se prodejna stala součástí maloobchodních řetězců.

Významným mezníkem pro společnost bylo spuštění dvou internetových obchodů nabízejících sortiment výpočetní, komunikační a multimediální techniky.

 Od roku 2012 zavedeny do sortimentu prvky LED osvětlení. Jednoznačná cesta ke snižování provozních nákladů v domácnostech i ve firmách !

Do nového roku 2014 vstupujeme s rekonstrukcí prodejních prostor, jak prodejny PAPÍRNICTVÍ, tak i prodejny ELEKTRO, kde zavádíme novinku - kompletní sortiment výrobků značky TESCOMA !

V roce 2015 rozšiřujeme sortiment o nářadí, zahradní techniku a nábytek značky FIELDMANN.

Od roku 2016 jsme součástí sítě IT prodejen edPROFI kousek od vašeho domova :-)

V roce 2020 a 2021 COVID , ale od druhé poloviny roku 2021 rozšiřujeme na kamenné prodejně sortiment o hračky, dekoraci, kuchyně, sport, domácnost, zvířata a další....

Od roku  2022 další sortiment a spolupráce se zn. Befado - dětské botičky, pantofle, sandály, gumáky, zimní botičky a další. Dále dámská obuv, ponožky, spodní prádlo, šály, šátky, peněženky, kabelky, rukavice a další ...

Objednávky řešíme individuálně pro konečné zákazníky, ale také velkoobchodně pro naše stálé odběratele.

Vše najdete na naší kamenné prodejně MARaCO Dobříš.

Těšíme se i na vaši spolupráci.